LOKALIZACJA

POŁOŻENIE

To magiczne miejsce położone między Morzem Bałtyckim a północno-zachodnim brzegiem jeziora Resko Przymorskie. Baltica Heaven – Rogowo leży w środkowej części wybrzeża województwa zachodniopomorskiego, w północno-wschodniej części powiatu gryfickiego.

pin

WSPÓŁRZĘDNE GEOGRAFICZNE

54°09′01″N 15°19′50″E

wave

ROGOWO I OKOLICE

PLAŻA

Bezpośrednie sąsiedztwo wybrzeża – 50 m przez las do szerokiej plaży. Wybrzeże Bałtyku na wysokości Rogowa ma łagodne zejścia na plażę o szerokości ok. 80 m z czystym, drobnym i jasnym piaskiem. Otoczenie starych lasów ochronnych zapewniające izolację od innych zespołów zabudowań.

MIEJSCOWOŚĆ

Rogowo zamieszkuje niewiele ponad 300 osób (dane z 2009 r.). Znajduje się tu niewielkie osiedle bloków i domków jednorodzinnych oraz kilka ośrodków wypoczynkowych. Wygodna odległość od pełnej infrastruktury miejskiej – 16 km do centrum Kołobrzegu.

INFRASTRUKTURA

Zmodernizowana w 2011 r. droga powiatowa łączy Rogowo ze wschodu przez Dźwirzyno (5 km) i Grzybowo (10 km) z Kołobrzegiem (15 km) a z zachodu z Mrzeżynem (3 km) biegnąc potem na południe do Trzebiatowa (22 km) i dalej do Gryfic. Droga ta zapewnia również obsługę komunikacyjną przez lokalnych przewoźników.

bsmall

HISTORIA

Pierwsze wzmianki o Rogowie pochodzą z XV wieku, kiedy to port w Regoujściu przestał pełnić swoją funkcję. Wówczas ludność przeniosła się do dzisiejszego Mrzeżyna, ale także częściowo osiedliła się na terenach przy jeziorze Resko Przymorskie.

LOKALIZACJA

MAPA