PLAŻA

Miejscowość rozciąga się wzdłuż Bałtyku, który na tym odcinku ma szeroką plażę, z drobnym, jasnym i czystym piaskiem. Niewielki potencjał noclegowy sprawia, że nawet w szczycie sezonu nie jest ona zatłoczona. Dostęp do plaży zapewniają krótkie, łagodne zejścia biegnące od głównej drogi. Wybrzeże zabezpieczają lasy ochronne o mieszanym składzie, które kończą się niewielkimi skarpami od strony plaży. Bałtyk nie jest jedynym akwenem dostępnym w Rogowie. Po drugiej stronie drogi znajduje się jez. Resko Przymorskie, które umożliwia sporo aktywności: od wędkowania, przez rowery wodne po kitesurfing.

MIEJSCOWOŚĆ

Rogowo zamieszkuje niewiele ponad 300 osób (dane z 2009 r.). Znajduje się tu kilka bloków tworzących osiedle mieszkaniowe. Uzupełnia ono starszą zabudowę w postaci domów o charakterystycznej architekturze. W miejscowości jest kilka ośrodków wypoczynkowych a we wschodniej jej części powstało osiedle nowych domów szeregowych. To w tej części i otulona drzewami z trzech stron powstaje Baltica Heaven. Rogowo przez wiele lat nie było dostępne, gdyż mieściła się tu jednostka wojskowa. To głównie dlatego dziś to miejsce jest tak różne od innych nadmorskich lokalizacji – cieszy oko i ucho spokojem i swoistą harmonią. Pełna infrastruktura miejska jest w przystępnej odległości a tutaj zapraszamy na odpoczynek od zgiełku.

INFRASTRUKTURA

W 2011 r. zmodernizowano drogę przebiegającą przez Rogowo, która od wschodu łączy je przez Dźwirzyno (5 km) z Kołobrzegiem (16 km) a od zachodu przez  Mrzeżyno (3 km) z Trzebiatowem (14 km) i Gryficami (30 km). Przy okazji zadbano o powstanie wygodnej asfaltowej ścieżki rowerowej. Na trasie Kołobrzeg-Trzebiatów przez Rogowo kursują regularnie lokalni przewoźnicy. Najbliższe stacje kolejowe to Trzebiatów i Kołobrzeg. Z Mrzeżyna realizowana jest szeroka gama połączeń z miejscowościami w różnych zakątkach Polski. Lotnisko w Goleniowie k/Szczecina to odległość niecałych 90 km.